Mesaj gönder
Ev > Ürünler > Windows Server 2019 Sürümleri >
TPM 2.0 VBS Microsoft Windows Server 2022 OEM Çevrimiçi Etkinleştirme 4GHz

TPM 2.0 VBS Microsoft Windows Server 2022 OEM Çevrimiçi Etkinleştirme 4GHz

VBS Microsoft Windows Server 2022

TPM 2.0 Microsoft Windows Server 2022

4GHz Windows Server Anahtar Lisansı

Menşe yeri:

İrlanda

Marka adı:

Microsoft

Sertifika:

Microsoft Cerfified

Model numarası:

Windows sunucusu 2022

Bize Ulaşın

Bir teklif isteği
Ürün Detayları
İşlemci:
4GHz 64 bit işlemci
Dilim:
İngilizce
Optik depolama:
DVD sürücü
paket:
OEM
Veri deposu:
512 MB
Disk alanı:
32 GB
Ürün Açıklaması

Microsoft Windows Server 2022 Standart OEM Win Server 2022 Veri Merkezi Çevrimiçi Etkinleştirme Anahtarı Lisansı

 

Ürün Açıklaması:

 

Win Server 2022 Standard, yeni lider sunucu işletim sistemidir ve işinizi zenginleştirecek birçok benzersiz özelliğe sahiptir.Win Server 2022, her tür işletme için güvenilir bir iş gücü olarak hızlı performans sağlamakla kalmaz, aynı zamanda sektörlere de belirli avantajlar sunar.

Win Server 2022, Microsoft'un buluta hazır işletim sisteminin en yeni sürümüdür.Hazır olduğunuzda iş yüklerinizi taşımanızı kolaylaştıran teknolojilerle birlikte gelir.ayrıca, bu plan bütçe dostu bir seçim sunar, böylece işletmenizin her gün bağımlı olduğu programları ve uygulamaları çalıştırırken paradan tasarruf edebilirsiniz.

 

Özellikleri:

 

Özellik

Standart Sürüm

Veri merkezi sürümü

Çekirdek Windows Sunucusu işlevi

Özellik mevcut

Özellik mevcut

Hibrit entegrasyon

Özellik mevcut

Özellik mevcut

Windows Sunucusu kapsayıcıları Sınırsız Sınırsız
Depolama Çoğaltması

Sınırlı özellik

Özellik mevcut
Yazılım tanımlı ağ iletişimi

Özellik mevcut değil

Özellik mevcut
Yazılım tanımlı depolama

Özellik mevcut değil

Özellik mevcut

 

Windows Server 2022'deki yenilikler neler?

 

Güvenlik

Windows Server 2022'deki yeni güvenlik özellikleri, gelişmiş tehditlere karşı derinlemesine koruma sağlamak için Windows Server'daki diğer güvenlik özelliklerini birden çok alanda birleştirir.Windows Server 2022'deki gelişmiş çok katmanlı güvenlik, sunucuların bugün ihtiyaç duyduğu kapsamlı korumayı sağlar.

 

Güvenli çekirdekli sunucu

Bir OEM iş ortağından alınan Sertifikalı Güvenli çekirdekli sunucu donanımı, karmaşık saldırılara karşı yararlı olan ek güvenlik korumaları sağlar.Bu, veriye en duyarlı endüstrilerin bazılarında görev açısından kritik verileri işlerken daha fazla güvence sağlayabilir.Güvenli çekirdekli sunucu, gelişmiş Windows Server güvenlik özelliklerini etkinleştirmek için donanım, bellenim ve sürücü özelliklerini kullanır.Bu özelliklerin birçoğu Windows Güvenli çekirdekli PC'lerde mevcuttur ve artık Güvenli çekirdekli sunucu donanımı ve Windows Server 2022 ile de mevcuttur.

 

Donanım güven kökü

Güvenilir Platform Modülü 2.0 (TPM 2.0) güvenli kripto işlemci yongaları, sistem bütünlüğü ölçümleri de dahil olmak üzere hassas kriptografik anahtarlar ve veriler için güvenli, donanım tabanlı bir depolama sağlar.TPM 2.0, sunucunun meşru kodla başlatıldığını doğrulayabilir ve sonraki kod yürütmeyle güvenilir olabilir.Bu, donanım güven kökü olarak bilinir ve BitLocker sürücü şifrelemesi gibi özellikler tarafından kullanılır.

 

Sanallaştırma tabanlı güvenlik (VBS)

Güvenli çekirdekli sunucular, sanallaştırma tabanlı güvenliği (VBS) ve hiper yönetici tabanlı kod bütünlüğünü (HVCI) destekler.VBS, güvenli bir bellek bölgesi oluşturmak ve normal işletim sisteminden izole etmek için donanım sanallaştırma özelliklerini kullanır ve kripto para madenciliği saldırılarında kullanılan tüm bir güvenlik açığı sınıfına karşı koruma sağlar.VBS ayrıca, kullanıcı kimlik bilgilerinin ve sırlarının işletim sisteminin doğrudan erişemeyeceği sanal bir kapsayıcıda depolandığı Credential Guard'ın kullanımına da izin verir.

 

Firmware koruması

Bellenim, yüksek ayrıcalıklarla yürütülür ve genellikle geleneksel anti-virüs çözümlerine görünmezdir, bu da bellenim tabanlı saldırıların sayısında artışa neden olur.Güvenli çekirdekli sunucu işlemcileri, Dynamic Root of Trust for Measurement (DRTM) teknolojisi ile önyükleme işlemlerinin ölçülmesini ve doğrulanmasını ve Doğrudan Bellek Erişimi (DMA) koruması ile belleğe sürücü erişiminin yalıtılmasını destekler.

HVCI, başlatılmadan önce sanallaştırılmış bir ortamda tüm çekirdek modu sürücülerini ve ikili dosyaları kontrol eden ve imzasız sürücülerin veya sistem dosyalarının sistem belleğine yüklenmesini önleyen çekirdek modu bütünlüğü dahil olmak üzere kod bütünlüğü ilkesi uygulamasını önemli ölçüde güçlendirmek için VBS'yi kullanır.

 

Güvenli bağlantı

Aktarım: HTTPS ve TLS 1.3, Windows Server 2022'de varsayılan olarak etkindir

Güvenli bağlantılar, günümüzün birbirine bağlı sistemlerinin merkezinde yer almaktadır.Aktarım Katmanı Güvenliği (TLS) 1.3, iki uç nokta arasında güvenli bir iletişim kanalı sağlamak için verileri şifreleyen, internetin en çok kullanılan güvenlik protokolünün en son sürümüdür.HTTPS ve TLS 1.3 artık Windows Server 2022'de varsayılan olarak etkinleştirilmiştir ve sunucuya bağlanan istemcilerin verilerini korur.Eski kriptografik algoritmaları ortadan kaldırır, eski sürümlere göre güvenliği artırır ve mümkün olduğu kadar çok el sıkışmasını şifrelemeyi amaçlar.Desteklenen TLS sürümleri ve desteklenen şifre paketleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

Sunucu İleti Bloğu (SMB): Güvenlik konusunda en bilinçli olanlar için SMB AES-256 şifrelemesi

Windows Server artık SMB şifreleme ve imzalama için AES-256-GCM ve AES-256-CCM şifreleme paketlerini desteklemektedir.Windows, kendisini destekleyen başka bir bilgisayara bağlanırken bu daha gelişmiş şifreleme yöntemiyle otomatik olarak anlaşma yapar ve Grup İlkesi aracılığıyla da zorunlu kılınabilir.Windows Server, alt düzey uyumluluk için hala AES-128'i destekler.

 

Güvenli DNS: HTTPS üzerinden DNS ile şifrelenmiş DNS ad çözümleme istekleri

Windows Server 2022'deki DNS İstemcisi artık HTTPS protokolünü kullanarak DNS sorgularını şifreleyen HTTPS üzerinden DNS'yi (DoH) desteklemektedir.Bu, gizlice dinlemeyi ve DNS verilerinizin manipüle edilmesini önleyerek trafiğinizi olabildiğince gizli tutmaya yardımcı olur.DNS istemcisini DoH kullanacak şekilde yapılandırma hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

SMB: Dahili küme iletişimi için Doğu-Batı SMB şifreleme kontrolleri

Windows Server yük devretme kümeleri artık Küme Paylaşılan Birimleri (CSV) ve depolama veri yolu katmanı (SBL) için düğüm içi depolama iletişimlerinin şifrelenmesi ve imzalanması için ayrıntılı denetimi destekler.Bu, Storage Spaces Direct'i kullanırken, daha yüksek güvenlik için kümenin kendisinde doğu-batı iletişimini şifrelemeye veya imzalamaya karar verebileceğiniz anlamına gelir.

 

SMB Direct ve RDMA şifreleme

SMB Direct ve RDMA, Storage Spaces Direct, Storage Replica, Hyper-V, Scale-out File Server ve SQL Server gibi iş yükleri için yüksek bant genişliği, düşük gecikmeli ağ yapısı sağlar.Windows Server 2022'deki SMB Direct artık şifrelemeyi destekliyor.Daha önce, SMB şifrelemesinin etkinleştirilmesi doğrudan veri yerleştirmeyi devre dışı bırakıyordu;bu kasıtlıydı, ancak performansı ciddi şekilde etkiledi.Artık veriler, yerleştirmeden önce şifrelenmiş verilerdir; bu, AES-128 ve AES-256 korumalı paket gizliliği eklenirken çok daha az performans düşüşüne yol açar.

 

QUIC üzerinden KOBİ

QUIC üzerinden SMB, Windows Server 2022 Datacenter: Azure Edition ve desteklenen Windows istemcilerindeki SMB 3.1.1 protokolünü TCP yerine QUIC protokolünü kullanacak şekilde güncelleştirir.TLS 1.3 ile birlikte QUIC üzerinden SMB kullanarak, kullanıcılar ve uygulamalar Azure'da çalışan uç dosya sunucularından verilere güvenli ve güvenilir bir şekilde erişebilir.Mobil ve telecommuter kullanıcıları, Windows kullanırken SMB üzerinden dosya sunucularına erişmek için artık bir VPN'e ihtiyaç duymazlar.Daha fazla bilgi QUIC belgeleri üzerinden SMB'de bulunabilir.

 

TPM 2.0 VBS Microsoft Windows Server 2022 OEM Çevrimiçi Etkinleştirme 4GHz 0

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin

Gizlilik Politikası Çin İyi Kalite Microsoft Windows Software Tedarikçi. telif hakkı © 2017-2023 computersoftware-systems.com . Her hakkı saklıdır.