Ev > Ürünler > Microsoft Windows 11 Profesyonel >
Fransızca Sürüm TPM Microsoft Windows 11 Home Perakende Tam Kutu WIP UEFI

Fransızca Sürüm TPM Microsoft Windows 11 Home Perakende Tam Kutu WIP UEFI

Fransızca Versiyonu Microsoft Windows 11 Home

TPM Microsoft Windows 11 Home

WIP Windows 11 Home Key

Menşe yeri:

İrlanda

Marka adı:

Microsoft

Sertifika:

Microsoft Certified

Model numarası:

Windows 11

Bize Ulaşın

Bir teklif isteği
Ürün Detayları
DVD:
Dahil
Etiket:
Dahil
Anahtar türü:
OEM
paket:
OEM/Perakende
Aktivasyon türü:
İnternet üzerinden
sistem tipi:
pencereler
Garanti:
Ömür
Şart:
Yepyeni
Ürün Açıklaması

Fransızca sürüm Microsoft Windows 11 Home Retail full Box Win 11 home Lisans Çevrimiçi
 
Windows 10'dan Gelen Değişiklikler – Windows 11'de Daha Yüksek RAM ve Daha İyi Güvenlik

 

 

Aşağıda listelenen minimum gereksinimler birkaç ana alanda değişmiştir:

İlk olarak, gereken RAM miktarı 2GB'tan 4GB'a çıkarıldı.
İkinci olarak, CPU'nuzun saat hızının daha yüksek olması gerekmezken, şimdi en az iki çekirdeğe sahip olması ve 64-bit olması gerekecek (32-bit artık bir seçenek değil).Bu gereksinimleri karşılayan bazı eski CPU'lar maalesef artık Windows 11 ile de uyumlu değil - bunların tam listesini burada görebilirsiniz.
Üçüncüsü, minimum ihtiyaç duyacağınız HDD alanı miktarı 16GB'tan 64GB'a çıkmış olsa da Microsoft, işletim sistemine güncelleme yapıldığında bunun zamanla artabileceğini belirtmiş.WePC tavsiyesi, sabit sürücünüze 100 GB ayırmanızdır.
Dördüncüsü ve çoğu insanı hazırlıksız yakalayabilecek şey de bu, kullanıcıların en az sürüm 2.0 olan bir Güvenilir Platform Modülü (TPM) yongası ile donatılmış bir işlemciye sahip olmaları gerekmesidir.ve bellenimi bir UEFI, Güvenli Önyükleme özellikli BIOS'u destekleyen bir anakart.Microsoft'un görüşüne göre bu özelliklerin her ikisi de, şirketin Windows 11 ile artan bir öncelik verdiği makinenizin güvenliğini artırmak için çok önemlidir. Intel 8. Nesil / AMD'den daha eski işlemciler gibi daha eski CPU'larda çalışan kullanıcılar Zen 2 / Qualcomm 7 & 8 Serisi, büyük olasılıkla bir 'TPM 2.0 bulunamadı' hatasıyla karşılaşacak ve daha eski anakartlarda çalışanlar UEFI güvenli önyüklemeden yoksun olabilir.Anakartınızın TPM desteğine sahip olup olmadığını nasıl kontrol edebileceğiniz ve bunu nasıl etkinleştireceğiniz hakkında daha fazla bilgiyi Windows 11: Bios'ta TPM Nasıl Etkinleştirilir kılavuzumuzda okuyabilirsiniz.
Son olarak, görünüşe göre Windows 11'i yalnızca en az 720p çözünürlüğe sahip, yani en az 9" boyutunda ve 8 bit renk kanallarına sahip bir ekranda çalıştırabileceksiniz.Kullanıcıların büyük çoğunluğu için, özellikle eski bir CRT monitör kullanmıyorsanız, bunların hiçbiri sorun olmayacaktır.

 

Kısacası, Windows 11'in güç ihtiyaçları, Windows 10'dan daha fazla değildir, ancak belirli özelliklerle birlikte gelen daha güncel donanımlar gerektirir.Bu değişikliklere rağmen, son 7+ yılda bir bilgisayar satın alan kişilerin büyük çoğunluğu, özellikle düşük seviyeli bir CPU veya GPU'ya sahip bir masaüstü oyun PC'niz varsa, Windows 11'i çalıştırmakta sorun yaşamayacaktır.Tablet kullanıcılarının çoğu bile Windows 11'i çalıştırırken gerçekten sorun yaşamamalıdır, ancak özellikle eski bir kitiniz varsa emin olmak için aşağıdaki sistem gereksinimlerini kontrol etmek isteyebilirsiniz.


Windows 11 Home Vs Pro: Ana Farklılıklar

 

 

Şu anda Windows 11 Home ile Pro'yu ayıran tek fark, kurulum sırasında bir Microsoft hesabı ve sabit bir internet bağlantısı gereksinimleridir - her ikisi de Windows 11 Pro'yu kurmak için gerekli değildir.Ancak, daha önce de söylediğimiz gibi, Windows 11 Home ile Pro'yu ayıran temel farklılıkların çoğu henüz sızdırılmış değil.

Ancak durum böyleyken, Windows 10 sürümlerine dayalı olarak bazı farklılıkları yine de tahmin edebiliriz.Başlangıç ​​olarak, Windows 11 Pro, Windows 10'a göre ev sürümüyle karşılaştırıldığında muhtemelen ek güvenlik ve işletmeye özel özellikler sunacaktır. Windows 11'den önceki sürüme bakıldığında, Win 10 Pro BitLocker cihaz şifrelemesi ve Windows Bilgi Koruması (WIP) sunuyordu. ) – Home sürümünün övünemeyeceği bir şey.Bunlar, Windows 10 Pro'nun Ev üzerinden güvenlik avantajlarını artırmaya yardımcı olan iki harika özelliktir ve Windows 11 ile benzer farklılıklar görmeyi umuyoruz.

Ayrıca, iş yönetimi ve dağıtım yazılımı söz konusu olduğunda, Windows 11 Home büyük olasılıkla sınırlı işlevsellik ve özellikler sunacaktır.Bu kesinlikle Windows 10'da böyleydi ve Pro'nun mobil cihaz yönetimi, Microsoft mağazası (iş için) erişimi ve Windows Update dahil olmak üzere en az 10 ek yönetim aracından yararlanması ile bu sefer farklı bir şey önermekten söz edilmedi. iş özellikleri için.

 

Windows 10 Home Vs Pro İş Yönetimi ve Dağıtım Özellikleri

 

Fransızca Sürüm TPM Microsoft Windows 11 Home Perakende Tam Kutu WIP UEFI 0
Windows 11 için donanım gereksinimleri:

Bileşen Asgari
İşlemci En az 1 GHz saat hızına ve en az 2 çekirdeğe sahip uyumlu bir 64 bit işlemci (x86-64 veya ARM64)
Bellek (RAM) En az 4 GB
Depolama alanı En az 64 GB
Sistem bellenimi UEFI
Güvenlik Güvenilir Platform Modülü (TPM) sürüm 2.0
Grafik kartı WDDM 2.0 sürücüsü ile DirectX 12 veya üstü ile uyumlu
Görüntülemek Çapraz olarak 9 inçten büyük yüksek çözünürlüklü (720p) ekran, renk kanalı başına 8 bit
İnternet bağlantısı ve Microsoft hesapları Windows 11 Home'da ilk kurulumu tamamlamak için İnternet bağlantısı ve Microsoft hesabı gerekir.

 
Windows 11'in temel sistem gereksinimleri, Windows 10'dan önemli ölçüde farklıdır. Windows 11, yalnızca x86-64 veya ARM64 işlemci kullananlar gibi 64 bit sistemleri destekler;IA-32 işlemciler artık desteklenmemektedir.Bu nedenle, Windows 11, Windows'un 32 bit işlemcileri ve 16 bit yazılımı desteklemeyen ilk tüketici sürümüdür (ancak Windows Server 2008 R2, Windows NT'nin bunları desteklemeyen ilk sürümüdür).Minimum RAM ve depolama gereksinimleri de artırıldı;Windows 11 artık en az 4 GB RAM ve 64 GB depolama alanı gerektiriyor.S modu yalnızca Windows 11'in Home sürümü için desteklenir. Ağustos 2021 itibarıyla, resmi olarak desteklenen işlemciler listesi Intel Core 8. nesil ve sonraki sürümleri, AMD Zen+ ve sonraki sürümleri ve Qualcomm Snapdragon 850 ve sonraki sürümleri içerir.Uyumluluk listesi ayrıca aşağıdakileri içerir: Ryzen işlemcilerin ve Intel Core i7-7820HQ'nun (7. nesil işlemci) "AF" revizyonları, ancak ikincisi yalnızca DCH tabanlı sürücülerle gönderilen cihazlarda desteklenir.Desteklenmeyen işlemcilere sahip cihazların Windows 11'i yüklemesi veya çalıştırması engellenmez, ancak Windows Update, Windows 10'dan yükseltmeyi engelleyeceğinden temiz bir yükleme gerçekleştirilmelidir. Ayrıca Microsoft, desteklenmeyen işlemcileri kullanan cihazların güncelleme yüklemesinin engellenebileceğini belirtti.
Eski BIOS artık desteklenmemektedir;Artık Güvenli Önyükleme ve bir TPM 2.0 güvenlik yardımcı işlemcisine sahip bir UEFI sistemi gerekiyor. Özellikle TPM gereksinimi, birçok anakartın TPM desteğine sahip olmaması, anakarta fiziksel olarak takılması için uyumlu bir TPM modülü gerektirmesi veya bir TPM modülüne sahip olması nedeniyle kafa karışıklığına neden oldu. etkinleştirmek için bilgisayarın UEFI'sindeki ayarların değiştirilmesini gerektiren varsayılan olarak devre dışı bırakılan CPU sabit yazılımı veya donanım düzeyinde yerleşik TPM. Orijinal ekipman üreticileri, Microsoft'un onayı üzerine bilgisayarları yine de TPM 2.0 yardımcı işlemcisi olmadan gönderebilir.
 
 

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin

Gizlilik Politikası Çin İyi Kalite Microsoft Windows Software Tedarikçi. telif hakkı © 2017-2023 computersoftware-systems.com . Her hakkı saklıdır.